Domov
Ciele a činnosť
Cieľom Občianskeho združenia GAZDA je zastupovanie celého spektra záujmov jeho členov, predovšetkým podpora rozvoja rodinných fariem, podnikania, rozširovanie odborných vedomostí, spoznávanie a využívanie možností ponúkaných v rámci členstva v EÚ.
Občianske združenie GAZDA sa zvlášt zameriava na ochranu prostredia a prírody, pôdy, vodných zdrojov a ochranu životného prostredia človeka.
V záujme dosiahnutia vytýčených cieľov Občianske združenie GAZDA organizuje odborné semináre, konferencie, zastupuje záujmy svojich členov pred inými PO, vydáva stanoviská, podáva návrhy a vyjadruje názory v rámci otázok týkajúcich sa poľnohospodárstva, rozvoja vidieka, regionálneho rozvoja, podnikania a v oblasti ekonómie a hospodárstva.
- Podporuje nadväzovanie kontaktov, spoluprácu a výmenu skúseností s podobnými domácimi a zahraničnými organizáciami.
- Podporuje rozšírenie pestovania takých rastlinných kultúr, ktoré sú najvhodnejšie z hľadiska daných prírodných a hospodárskych podmienok, chov úžitkových zvierat, výrobu predaja- schopných a kvalitných potravín typických pre vidiek.
- Podpora vytvorenia odborného informačno-komunikačného spoločenského centra na zlepšenie a rozvíjanie informačno-poradenského servisu v oblasti polnohospodárstva a rozvoja vidieka.
- Podpora celoživotného odborného vzdelávania, rôznych druhov programov, projektov, poradenstva, prednáškovej a osvetovej činnosti v súlade s cieľmi združenia.
- Organizovanie pracovných stretnutí, kurzov, výcvikov, seminárov, konferencií, workshopov a programov, realizácia projektov súvisiacich so zameraním a cieľmi združenia, s cieľom prezentácie, publikácie a propagácie činnosti združenia.
- Príprava a vydávanie publikácií, brožúr, manuálov a informačných materiálov pre jednotlivcov, odborníkov i verejnosť.
Občianske združenie GAZDA zabezpečuje pre svojich členov, pravidelné stretnutia, výmenu skúseností a dostupnú odbornú literatúru a časopisy.
Falugazdászok segítik a gazdálkodókat
A Kárpát-medence magyarlakta vidékein 107, ebből a Felvidéken 15 falugazdász kezdheti meg tevékenységét a magyar kormány anyagi támogatásának köszönhetően.
Kárpát-medencei Magyar Gazdák Egyeztető Fóruma Komáromban
Nem kevesebb, mint 107 falugazdász kezdi meg rövidesen működését a Kárpát-medence magyarok által lakott területein – jelentette be Jakab István, a Magyar Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke a 2018. november 7-9-ig a szlovákiai Komáromban rendezendő Kárpát-medencei Magyar Gazdák Egyeztető Fórumán (KEF).
A Magyarok Kenyere – 2018
A Magyarok Kenyere egy olyan jótékonysági program, amelynek keretei között a magyar gyermekeket segítő szervezeteket támogatnak – határokon innen és túl. A program során nemzeti összefogással a Kárpát-medence magyarok által lakott területeiről búzát gyűjtenek a segítőkész adományozóktól. A felajánlott búza egy részét liszt, a másik részét pedig kenyér formájában juttatják el a rászorulókhoz.